Czy warto prowadzić sklep na zasadach dropshipping?

sklep dropshipping

Na pracę zdalną decyduje się coraz więcej osób. Trend na działalność w domu zapoczątkowała pandemia, kiedy większość osób musiała pozostać w mieszkaniach. Obecnie wiele osób pozostaje w trybie zdalnym lub zakłada własną firmę, którą również można prowadzić z miejsca zamieszkania. Jedną z opcji zarabiania w domu jest dropshipping. Oczywiście mamy również influencer marketing, programy affiliacyjne, mlm itd. Możliwości aby zarabiać w sieci jest bardzo dużo, ale dzisiaj skupimy się na modelu sprzedaży, jakim jest dropshipping.

Na czym polega dropshipping ?

 Dropshipping, to nic innego jak sprzedaż internetowa bez posiadania magazynów i własnego towaru. Polega to na tym, że zainteresowana osoba zakłada sklep internetowy i rozpoczyna współprace z hurtowniami, które dysponują towarem, które go/ją interesuje. Właściciel sklepu musi zadbać o sprzedaż, budowę społeczności i klientów. Natomiast hurtownia realizuje zamówienia, czyli wysyła produkty do nabywców. W sieci istnieje wiele platform do tego typu działalności. Coraz więcej jest także hurtowni, które oferują dropshipping. Żeby zacząć pracowań należy mieć 18 lat, dostęp do urządzeń typu laptop i dużo chęci.

Jakie są zalety i wady dropshippingu ?

 Do zalet należy zaliczyć:
– łatwą dostępność,
– brak obowiązku posiadania magazynów,
– pomoc techniczną ze strony zespołu – przeważnie przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w szczególności na początku,
– możliwość pracy z dowolnego miejsca,
– możliwość obsługi sklepu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
– szybka integracja sklepu z hurtowaniami,
– bardzo duży wybór produktów dla kobiet, mężczyzn i dzieci,
– poza tym nie trzeba inwestować dużej ilości pieniędzy w szczególności na początku,
– duża swoboda działań.

Natomiast do wad możemy zaliczyć:

– komplikacje w przypadku zwrotów,
– brak możliwości dodawania dodatków do paczek dla klientów,
– niskie marże,
– coraz większa konkurencja,
– zdjęcia i teksty ”narzucone” przez firmy. 

Dla kogo działalność na zasadach dropshippingu ?

 Dropshippingiem zajmować się może każda pełnoletnia osoba. Z pewnością jest to bardzo dobry sposób na dochód dla osób uczących się lub dopiero wkraczających w świat biznesu. Podczas prowadzenia własnego sklepu internetowego można zapoznać się z branżami i sprawdzić, co najlepiej się sprawdza u danej osoby. Dropshipping jest również ciekawą opcją dla mam.

Czy warto zajmować się dropshippingiem ?

 Uważamy, że tak! Z pewnością jest to wartościowe doświadczenie i można mimo wszystko zarobić satysfakcjonującą sumę pieniędzy. Poza tym nie zajmuje to bardzo dużo czasu. Wystarczy mieć dobrze rozwinięte social media, aby zacząć sprzedawać więcej towaru. Natomiast, gdy przedsiębiorca nie ma na to czasu, to może zgłosić się o wsparcie np. do influencerek, blogerek, tiktokerek. Dla sprzedawców jest również wiele narzędzi pomagających w sprzedaży. Często wybierana jest platforma Allegro lub Olx. Żeby zapoznać się z grupą odbiorców można skorzystać z Google Analitycs.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy sprawdzeniu pomysłu, proponuję skorzystać z konsultacji.

Poprzedni wpis
Czego nie wiecie o Google Analytics?
Następny wpis
Linkbot – system do budowania grupy kontaktów na Linkedin