Czy warto tworzyć własny podcast?

podcast

Jeżeli wszedłeś na tę stronę, to pewnie szukasz odpowiedzi w jaki sposób stworzyć podcast. Postaramy się, jak najlepiej rozwiać Twoje wątpliwości związane z tym tematem. Odpowiedź zależy od wielu czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Dlaczego podcasty stały się tak popularne i nagle wszyscy chcą je tworzyć?

Podcast, z czego wynika ich siła? 

Możemy zaryzykować takie stwierdzenie, że podcasty stanowią doskonałe uzupełnienie dla wszystkich treści, które są obecnie tworzone w sieci internetowej. Nie będziemy chwilowo koncentrować się na korzyściach, jakie czerpią z nich słuchacze. Zastanowimy się nad tym, dlaczego Ciebie może interesować taka forma wyrażania siebie w sieci. Bardzo ważny jest fakt, że przynajmniej na samym początku, nie musisz kupować super drogiego sprzętu. Wystarczy to, co masz pod ręką, czyli dyktafon w telefonie i Wi-Fi. Oczywiście musisz mieć również rewelacyjny pomysł, aby przyciągnąć uwagę słuchaczy już od pierwszych wypowiedzianych przez Ciebie zdań. Natomiast dla osób słuchających podcastów bardzo dużą zaletą jest to, że mogą je odbierać z każdego miejsca na Ziemi, z własnego telefonu. Gdyby był do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt, to podcasty z pewnością nie budziłyby aż takiego zainteresowania. 

Jakie są korzyści z prowadzenia własnego podcastu? 

Trudno jest nam wymienić je jedną po drugiej, ponieważ to zależy, od tego, jakie są Twoje indywidualne oczekiwania w tej kwestii. Jeżeli liczysz na to, że podcast jest szybką i prostą drogą do sławy i do bogactwa, to możesz się na tym mocno przejechać. Jednak jeżeli po prostu chcesz mieć swój własny kanał i dzielić się na nim swoją wiedzą, to naszym zdaniem stworzenie własnego podcastu będzie naprawdę dobrą decyzją. Możesz też go traktować jako kolejny krok do rozwoju prowadzonego przez Ciebie biznesu. Może on Ci służyć między innymi do przekazywania słuchaczom informacji o oferowanych przez Ciebie produktach lub usługach. Podcast jest też świetnym etapem przejściowym, jeżeli docelowo chcesz się znaleźć na Youtube, ale jeszcze nie masz wystarczającej ilości odwagi.

Szukasz pomysłu na podcast? Nie podpowiemy, za to pomożemy w jego promocji i budowania zainteresowania.

Poprzedni wpis
Co to jest Facebook Ads?
Następny wpis
Na czym polega Metoda Design Thinking ?