Czy warto wdrożyć CRM w firmie?

crm

Czy znasz system CRM? Możliwe, że tak. Szczególnie jeżeli zdarzyło Ci się już kiedyś pracować w międzynarodowej firmie lub w korporacji. Pewnie nawet nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, żeby mieć go u siebie w kilku osobowej firmie. Uznałeś z góry, że jest Ci on niepotrzebny. A może nie do końca. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego warto wdrożyć system CRM w niewielkim przedsiębiorstwie?

Czy CRM to dobra inwestycja?

Tak, ale tylko wtedy, gdy przestaniesz ją traktować jako zbędny wydatek. Bardzo ważne jest to, że ten system pozwoli Ci szybciej realizować wiele codziennych zadań. Pomoże Ci też prowadzić sprawny i skuteczny marketing. Plusem jest również szybsza obsługa klientów, co ma znaczący wpływ na sprzedaż. Inwestując w CRM, tak naprawdę przeznaczasz Twój kapitał na rozwój biznesu. Dynamiczny i jak najszybszy. Małe przedsiębiorstwa na samym początku mają o wiele trudniej niż dobrze rozwinięte biznesy, które są na rynku już od wielu lat. Brak odpowiedniego systemu do zarządzania firmą jest strzałem w kolano, ponieważ zamiast dać sobie szansę na rozwój, Ty skazujesz się i swoich pracowników na stanie w miejscu. A to nie jest korzystne dla nikogo. 

Z CRM zarządzanie jest tańsze i wydajniejsze

Może to jest banał, ale prawda jest taka, że automatyzacja to przyszłość. System CRM jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ możesz go dopasować nie tylko do Twoich potrzeb, ale też do profilu branży. Innego rodzaju zarządzania potrzebuje piekarnia, a innego firma zajmująca się organizacją wesel, bo ma zupełnie inną specyfikę działania. System CRM jest intuicyjny w obsłudze oraz bezpieczny. Często masz też możliwość korzystania z bezpłatnych aktualizacji, które w jeszcze większym stopniu ułatwiają Ci codzienną pracę. 

Korzystanie z tego systemu zarządzania firmą da Ci możliwość większego zadbania o potrzeby klientów. Gdy będą zadowoleni z poziomu świadczonych przez Ciebie usług, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wrócą. Może nawet przy okazji polecą Cię swoim znajomym?

Na rynku jest wiele systemów CRM, niezależnie który wybierzesz oscylujemy, że użyjesz ma 20-30% jego potencjału. W związku z tym proponujemy stworzenie systemu dedykowanego dla nas.

Poprzedni wpis
Czym jest e-mail marketing?
Następny wpis
Co to jest Facebook Ads?