Czym jest Google Ads?

Google ads

Google Ads (kiedyś Google Adwords), system reklamowy firmy Google. Umożliwia wyświetlania reklamy w wyszukiwarce w formie tekstowej, graficznej, czy GDN. Możliwe są też reklamy wideo w portalu YouTube. 

Na czym polega usługa Reklama Google Adwords?

Usługa reklamowa Google Ads odnosi się do reklamy tekstowej w wyszukiwarce Google. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z takiej usługi, to Twoja strona internetowa będzie wyświetlała się na pierwszej, drugiej, trzeciej albo czwartej pozycji w wyszukiwarce Google. Pod tym wynikiem, będzie informacja, że jest to reklama. Tekstowa reklama Google Ads to inaczej linki sponsorowane w Google lub reklama płatna w Google. 

Jak prawidłowo skonfigurować reklamę tekstową Google Ads?

Musisz zacząć od określenia odpowiednich danych dla strony internetowej. Mamy tutaj na myśli między innymi frazy kluczowe. Po ich wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Twoi potencjalni klienci zobaczą reklamę Twojej strony internetowej. Będzie się ona znajdowała wśród pierwszych czterech wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Zachęcamy Cię do skorzystania z pomocy specjalisty, ponieważ tylko on będzie umiał stworzyć atrakcyjną treść reklamową. To właśnie ona jest odpowiedzialna za zachęcenie użytkownika do odwiedzenia Twojej witryny internetowej. W treściach reklamowych nie można stosować wykrzykników, ani używać Capslocka, bo to przyciąga uwagę podświadomie i jest graniem nie w porządku w odniesieniu do innych podmiotów, które są dostępne na rynku.

Ile kosztują reklamy w Google Ads?

Rozliczenie skonfigurowania takiej reklamy opiera się na systemie PPC (Pay Per Click). Działa on na tej zasadzie, że w ramach budżetu reklamowego, opłata jest pobierana tylko wtedy, gdy odbiorca kliknie w reklamę. 

Potrzebujesz doradztwa jak zrealizować pierwszą kampanię, dzięki czemu zbliżysz się, a nawet wyprzedzisz konkurencję?

Poprzedni wpis
Jak przekonać klienta do SEO?
Następny wpis
Jakie narzędzia wybrać, aby skuteczniej promować Start-upy?