Czym jest mobile commerce?

mobile ecommerce

Pewnie zgodzisz się z nami, że to właśnie postęp technologiczny jest tym, co sprawia, że wszystkim nam żyje się lepiej. W dzisiejszych czasach zdecydowaną większość czynności możesz wykonać zdalnie, bez wychodzenia z domu. Nie masz już problemu z szybkim zrobieniem zakupów spożywczych, czy pizzy. Jednak wiąże się to z jeszcze jedną rewolucją. Mamy tutaj na myśli fakt, że do potwierdzania transakcji w sieci coraz częściej wykorzystuje się urządzenia mobilne. W tym krótkim artykule szybko wyjaśnimy Ci, czym różni się mobile commerce oraz e-commerce. 

Czym różnią się te formy handlu internetowego? 

Aby powiedzieć Ci dokładniej, czym jest mobile commerce, to najpierw musimy zająć się pojęciem e-commerce. Najłatwiej możemy powiedzieć, że mobile commerce jest częścią tradycyjnego e-commerce. Mobile commerce wyróżnia się tym, że zawieranie transakcji zakupowych pomiędzy stronami odbywa się za pośrednictwem nowoczesnych technologii internetowych. 

Wraz z upływem lat transakcje zawierane przez sieć internetową zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Wynika to przede wszystkim stąd, że coraz więcej firm przenosi całą swoją działalność do sieci. 

Powodów decydowania się na robienie zakupów w sieci jest kilka. Jednym z nich jest możliwość kupowania w wybranym przez siebie momencie. Nie musisz zaglądać do sklepu, gdy jest otwarty, ponieważ jest czynny przez 24 godziny na dobę. Plusem jest również to, że kupując w sklepie internetowym, nie musisz marnować czasu na dojechanie do niego. Szczególnie w dużych miastach jest to bardzo duże udogodnienie. W dodatku, gdy wejdziesz do sklepu internetowego, to nie musisz podejmować decyzji zakupowej w ciągu minuty, bo ktoś stoi w kolejce do siebie.

Co to jest mobile commerce? 

Można to nazwać jedną z gałęzi handlu internetowego. Obejmuje ona te transakcje, które są wykonywane przy użyciu urządzeń mobilnych. Możemy do nich zaliczyć na przykład telefony, tablety oraz komputery w wersji mini. Ta dziedzina handlu internetowego z pewnością będzie się dalej błyskawicznie rozwijała.

Poprzedni wpis
Co to jest lead generation?
Następny wpis
Z jakich elementów powinna się składać strona produktowa?