Z jakich elementów powinna się składać strona produktowa?

strony

Skoncentrujemy się na najważniejszych elementach strony produktowej. Jeżeli uda Ci się ją odpowiednia zaprojektować, to na pewno przyciągnie uwagę odwiedzających ją osób. Strona produktowa bez wątpienia powinna być przejrzysta, czytelna oraz umożliwiająca intuicyjne poruszanie się po niej. Co możesz zrobić, aby przygotować właśnie taką stronę produktową? 

Co musisz wziąć pod uwagę, gdy tworzysz stronę produktową

Przede wszystkim powinieneś pamiętać o tym, że strona produktowa jest odpowiedzialna za zwiększenie sprzedaży. Gdy jest dobrze przygotowana, to odbiorca może o wiele lepiej poznać Twoje produkty, szybko znaleźć interesujące go informacje oraz złożyć zamówienie. 

To, jak ostatecznie powinna wyglądać taka strona produktowa, zależy od kilku czynników. Bardzo ważne jest to, w jakiej branży działasz, jaki sklep prowadzisz i ile produktów znajduje się, w Twoim asortymencie.

Jakie są najważniejsze elementy strony produktowej? 

Bez wątpienia pierwszym z nich jest zdjęcie. To ono najpierw przyciąga uwagę potencjalnego klienta. Powinno być  odpowiedniej jakości i we właściwej ilości. Musi być ich na tyle dużo, żeby klient dobrze mógł obejrzeć produkt, ale nie może być ich po 20 do jednego towaru, bo każdy przy ich przeglądaniu się znudzi i zniechęci.

Kolejnym elementem na stronie internetowej musi być opis produktu. Tak samo jak w przypadku zdjęcia musi być elektryzujący. Pokazywać wszystkie najważniejsze zalety produktu i jednocześnie opisywać, w jaki sposób klient będzie mógł z niego na co dzień korzystać.

Na stronie produktowej musi się również znaleźć rubryka dotycząca specyfikacji technicznej. Jest ona szczególnie ważna w przypadku elektroniki i produktów z branży budowlanej, bo to ona w największym stopniu decyduje o tym, czy klient kupi dany przedmiot, czy z niego zrezygnuje. 

Dobrym pomysłem jest również dodanie miejsca na opinie od innych klientów. Szczególnie zachwalane produkty są często kupowane przez kolejne osoby.

Poprzedni wpis
Czym jest mobile commerce?
Następny wpis
Strona internetowa. Na czym polega audyt?